• صفحه اصلی
  • >
  • خبر
  • >
  • اثر برتر جشنواره بین‌المللی «عکس ۵» دوربین طلای کیارستمی می‌گیرد

اثر برتر جشنواره بین‌المللی «عکس ۵» دوربین طلای کیارستمی می‌گیرد

روابط عمومی جشنواره بین المللی «عکس ۵»، مهدی شادی زاده گفت: نام این جشنواره برگرفته از فیلم عباس کیارستمی است که به شکل کاملا تخصصی در زمینه عکس و ویدئو آرت است و این جشنواره براساس این فیلم و یادبودی برای این کارگردان فقید پایه گذاری شد.

دبیر جشنواره جایزه بین المللی «عکس ۵» افزود: در سه دوره قبلی نتوانستیم جایزه ویژه ای را به نام عباس کیارستمی اختصاص دهیم در نتیجه در این دوره تصمیم گرفتیم جایزه دوربین طلا عباس کیارستمی را داشته باشیم که این جایزه یک سمبل است.

وی گفت: این جایزه در بخش «نگاه نو» به عکاسی برتر چه داخلی و چه خارجی اهدا می شود که در این بخش خود عمل عکاسی مهم نیست بلکه مفهوم، خلاقیت و فتومونتاژ حرف اول را می زند. همچنین این جایزه یکی از جایزه های ماندگار و مهم این جشنواره خواهد بود.

این مستندساز تاکید کرد: همچنین تا به امروز عکاسان زیادی از ایتالیا، ژاپن، فرانسه و ترکیه به این جشنواره اعتماد کردند و عکس های زیادی فرستادند به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم در کنار جوایز دیگر یک سمبل و نماد از کشورمان به این عکاسان اهدا کنیم.

جایزه بخش «نگاه نو» شامل یک لوح بین المللی با امضای رئیس هیئت داوران ناکافوجی و دوربین طلا عباس کیارستمی که قالبی از دست و دوربین و عینک عباس کیارستمی است، می شود. همچنین اصل این مجسمه در دبیرخانه جشنواره نگهداری می شود.

عوامل این جشنواره عبارتند از: مهدی شادی زاده دبیر جشنواره و شورای سیاست گذاری، علیرضا شادی زاده شورای سیاست گذاری، لیلی گلستان شورای سیاست گذاری، لیلی خسرو پناه مشاور هنری، غزاله سعادتی مدیر روابط عمومی و مشاور رسانه.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *