• صفحه اصلی
  • >
  • خبر
  • >
  • برپایی کارگاه مواجهه با پاندومی کرونا توسط شکرخواه در مدرسه روزنامه نگاری

برپایی کارگاه مواجهه با پاندومی کرونا توسط شکرخواه در مدرسه روزنامه نگاری

یونس شکرخواه

مجید رضائیان ضمن تشریح فعالیت های مدرسه «روزنامه نگاری و مطالعات رسانه» که از آبان ماه آغاز خواهد شد، از برگزاری ورک شاپ های آنلاین و رایگان توسط اساتید روزنامه نگاری خبر داد.

مجید رضاییان ـ موسس این مدرسه و استاد دانشگاه ـ در گفت و گویی با ایسنا اعلام کرد: ورک شاپ هایی در حال حاضر به صورت آنلاین در حال برگزاری است و اولین ورک شاپ توسط آقای علی اکبر قاضی زاده با عنوان «فیچرنویسی» برگزار شد. موضوع ورک شاپ این هفته ما چگونگی مواجه روزنامه نگاران با پاندومی کرونا است که توسط آقای یونس شکرخواه در لایو اینستاگرام برگزار خواهد شد. ورک شاپ دیگر نیز با موضوع تکنیک های سردبیری و آنچه که سردبیر باید بداند برگزار می شود.

به گفته وی ورک شاپ تکنیک های سردبیری توسط خود مجید رضاییان در مدرسه روزنامه نگاری تدریس خواهد شد.

این استاد روزنامه نگاری گفت: طبق بررسی هایی که داشتیم نیازسنجی را در تعامل با مدیران رسانه ها و به ویژه سردبیران رسانه ها انجام می دهیم تا عناوین مورد نیاز شاگردان بیشتر فراهم شود. کلاس ها به شکل ترمیک برگزار خواهد شد و در کنار آن همچنین ورک شاپ های تک موضوعی و تخصصی خواهیم داشت.

رضاییان درباره راه اندازی مدرسه «روزنامه نگاری و مطالعات رسانه» که از آن به عنوان کلینیک رسانه یاد می کند، توضیح داد: رسانه های ما چه در فضای وب و چه در بستر چاپ، در تهران و استان های مختلف درباره اقتصاد رسانه و نحوه درآمدزایی خود، از ما سوال پرسیده اند یا درباره کیفیت محتوایی و یا گرافیک و فرم و جنبه تصویری، ساختار تحریریه و یا اتاق خبر و یا بهتر دیده شدن و اصطلاحا بالا رفتنِ دامنه نفوذشان پرسش هایی مطرح کرده اند. ما در کلینیک رسانه در هر سه حوزه یادشده، در قالب یک پروژه به دنبال آسیب شناسی رسانه می رویم و ارائه راهکار خواهیم داشت.

این استاد ارتباطات یادآور شد که انعکاس تجربه روزنامه نگاران و یافته های علمی آنها و همچنین ارتباط با دانشکده های معتبر جهان از دیگر برنامه های مدرسه «روزنامه نگاری و مطالعات رسانه» خواهد بود.

مجید رضاییان

او درباره ارتباط مدرسه روزنامه نگاری با دانشکده های معتبر جهان توضیح داد: از استادان معتبر دیگر کشورها از طریق یکی از پلتفرم ها و یا شبکه های اجتماعی برای ورک شاپ ها یا تدریس، دعوت خواهیم کرد. سعی هم می کنیم به طور مشترک با استادان حرفه ای و حاضر در مدرسه ما، برنامه ارائه کنند و درباره یکی از موضوعات مطرح، «مباحثه» داشته باشند. در واقع در ارتباط علمی و پژوهشی با مساله های روز دنیا در زمینه روزنامه نگاری و هم مطالعات رسانه بین استادان ایرانی و خارجی ورک شاپ خواهیم داشت.

این پژوهشگر حوزه ژورنالیسم درباره روند برگزاری کلاس های مدرسه روزنامه نگاری عنوان کرد: در بخش آموزش، سه موضوع مطرح است؛ یکی از آنها «کلاس های ترمیک»، دیگری «ورک شاپ های تک موضوعی» و «ورک شاپ های تخصصی» و سوم «روایت تجربه و یک یافته علمی» است که ما به همه دانش آموختگان هم گواهی اعطا می کنیم و هم با چندین دانشکده در حال مذاکره هستیم تا گواهینامه مشترک مدرسه روزنامه نگاری و یکی از دانشکده های ارتباطات به دانش آموختگان ارائه شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *