• صفحه اصلی
  • >
  • خبر
  • >
  • برگزیدگان نخستین دوره عکس آیینی اربعین ۱۴۰۰ معرفی و از پیشکسوتان هنرمند آیینی در فرهنگسرای بهمن تقدیر خواهد شد

برگزیدگان نخستین دوره عکس آیینی اربعین ۱۴۰۰ معرفی و از پیشکسوتان هنرمند آیینی در فرهنگسرای بهمن تقدیر خواهد شد

برگزیدگان نخستین دوره عکس آیینی اربعین ۱۴۰۰ معرفی و از پیشکسوتان هنرمند آیینی در فرهنگسرای بهمن تقدیر خواهد شد

مراسم اختتامیه نخستین دوره سوگواره عکس آیینی اربعین ۱۴۰۰ با تجلیل از اساتید پیشکسوت عکاسی و تقدیر از برگزیدگان، روز پنجشنبه ۱۸ آذر در فرهنگسرای بهمن برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای بهمن، مهدی توکلیان، دبیرنخستین  سوگواره عکس آیینی اربعین ۱۴۰۰،  از برگزاری مراسم اختتامیه نخستین دوره این مسابقه با حضور و تجلیل از اساتید پیشکسوت عکاسی آیینی و دینی ، کمال الدین شاهرخ، عباس میرهاشمی، رسول اولیازده و جاسم  غضبان پور  روز پنجشنبه ۱۸ آذر ساعت ۱۰ صبح در فرهنگسرای بهمن خبر داد.

مهدی توکلیان ضمن اشاره به برگزاری این مراسم در دو بخش تک عکس و مجموعه عکس گفت: امسال با توجه به محدودیت‌های کرونایی، مراسم عزاداری ایام اربعین به شکل محدودتری برگزار شد و از آنجاییکه اقوام گوناگون ایرانی با توجه به فرهنگ محلی و بومی در مناطق مختلف ایران اسلامی  عزاداری می‌کنند این مسابقه در سطح ملی درنظر گرفته شد و هنرمندان از نقاط مختلف ایران توانستند در این مسابقه شرکت کنند. و با ارایه آثار عکاسانه خود به معرفی مراسم ها و آیین های عزاداری اقوام ایرانی نیز بپردازند.

وی : هدف از برگزاری این مسابقه را آشنایی نسل جدید عکاسان و هنرجویان و علاقمندان به هنر عکاسی  با فضای رسانه های نوین برشمرد و بر اهمیت رسالت عکس در فضای رسانه‌ای امروز تاکید کرد. بهره جستن  از ظرفیت‌های رسانه های نوظهور و استفاده صحیح از عکس بر مبنای سواد رسانه ای را از مزیت های نسل جدید عکاسان برشمرد   و استقبال علاقمندان جوان به عکاسی را یکی از دلایل رشد سواد رسانه در سالیان اخیردانست. داوری نخستین دوره عکس اربعین ۱۴۰۰ توسط اساتید عکاسی محمدصادق حیدری، ساتیار امامی، زهیر صیدانلو، ثریا بیات و سمیه غلامی و کیوان امجدیان از فعالان رسانه انجام و برگزیده ها انتخاب شدند و در مراسم اختتامیه از آنها تقدیر خواهد شد.

توکلیان ضمن اشاره به بخش نمایشگاهی این مسابقه افزود: : تعداد ۴۰ عکس نیز برای بخش نمایشگاهی توسط داوران انتخاب شدند که به بخش نمایشگاه این مسابقه راه یافتند.

دبیر سوگواره عکس آیینی بیان کرد: حضور آثار هنرمندان و عکاسان شهرستانی به این رویداد را قابل توجه دانست و آثار ثبت شده در دبیرخانه سوگواره را که از، کردستان، اهواز، دزفول، آستارا، شیراز، سبزوار، اردبیل، اهر، گرگان، قزوین، سمنان، تبریز و … بودند  دلیل توجه به موضوع عکس آیینی برشمرد.

وی درخصوص تجلیل از پیشکسوتان عکاسی در مراسم گفت : حضور اساتید پیشکسوت در این مراسم، با هدف تجلیل از ایشان و ارزش نهادن به وجود پیشکسوتان و بهره گیری از تجربیاتشان، بخش دیگری از مراسم خواهد بود که در راستای احترام به نسل گذشته و از بین بردن فاصله بین نسلی و آگاه سازی نسل آینده برای قدرشناسی از خدمات و زحمات اساتید و معلمانی است که در عرصه فرهنگ و هنر دینی و آیینی کشور فعالیت کرده اند که مسلما زمینه سازی برای رشد فعالیت گام دوم هنرمندان جوان، متعهد، انقلابی و مکتبی در جامعه اسلامی می باشد، همچنین در این مراسم از یکی عکاسان عتبات عالیات نیز که با اثارارزشمند  در این رویداد مشارکت داشته است نیز  تقدیر می شود.

مهدی توکلیان به نحوه برگزاری مراسم پرداخت و خاطر نشان کرد : از آنجاییکه اکثر شرکت کنندگان در این سوگواره از شهرهای مختلف هستند و بنا به شرایط نمی توانند در مراسم حضور داشته باشند  بر اساس تصمیم مدیریت فرهنگ سرای بهمن به صورت مجازی از طریق صفحه اینستاگرام فرهنگسرای بهمن به نشانی @farhangsara_bahman می توانند در مراسم حضور یابند.

وی در پایان گفت: در این مراسم، شاخص های ارزیابی داوری آثار، ارائه خواهد شد و بیانیه هیات داوران نیز توسط محمدصادق حیدری ار فعالان و هنرمندان با سابقه در حوزه عکاسی و رسانه  قرائت می شود و همچنین از پیشکسوتان عکاسی و برگزیده های سوگواره عکس آیینی اربعین ۱۴۰۰ تجلیل خواهد شد.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با تلفن ۵۵۰۶۰۱۶۶ تماس بگیرند.

آثار برگزیدگان و راه یافته به نمایشگاه در محرم سال آینده در مجموعه مدیریت شهری  برگزار و از کتاب سوگواره رونمایی خواهد شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *