• صفحه اصلی
  • >
  • خبر
  • >
  • تدوین “دوره جامع عکاسی” انجمن سینمای جوانان ایران توسط دپارتمان عکاسی تکمیل شد

تدوین “دوره جامع عکاسی” انجمن سینمای جوانان ایران توسط دپارتمان عکاسی تکمیل شد

به گزارش گیتی تصویر به نقل ا روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران،به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، معاونت آموزش و پژوهش انجمن سینمای جوانان ایران با اضافه کردن جدیدترین “دوره جامع آموزشی” به ساختار آموزش انجمن، اعضای دپارتمان عکاسی خود را معرفی کرد.

“دوره جامع عکاسی” در راستای برنامه­های راهبردی انجمن سینمای جوانان ایران، برای بازه زمانی ۶ ماهه و در سه گام آموزشی برنامه‌ریزی شده است. این دوره برای استعدادیابی، آموزش حرفه‌ای و جذب نیروی متخصص حوزه عکاسی به بازار کار، طراحی و تدوین شده است و به زودی با معرفی کامل این دوره آموزشی، زمان برگزاری آزمون، شرایط حضور در دوره و معرفی ساختار “دوره جامع عکاسی”، نام­نویسی در دفاتر انجمن سینمای جوانان ایران در سراسر کشور را آغاز می­کند.

“دوره جامع عکاسی” یکی از مهم­ترین نیازهای پایه‌ای در شناخت عکاسی به عنوان رشته‌ای مهم و معاصر در کشورمان ایران است. این دوره می‌تواند دسترسی علاقه‌مندان به عکاسی را به صورت تخصصی و حرفه­ای به حوزه شغل و هنر عکاسی در سراسر کشور فراهم آورد.

اسماعیل عباسی، فرهاد سلیمانی، مجید ناگهی، مهدی وثوق‌نیا و سعید پوراسماعیلی اعضای دپارتمان عکاسی انجمن سینمای جوانان ایران و سیاست‌گذار این “دوره جامع آموزشی” هستند.

اسماعیل عباسی

عباسی متولد ۱۳۲۶ در شهر تبریز است و تاکنون به عنوان عکاس، نویسنده، مترجم، داور جشنواره‌های عکس و مدرس دانشگاه فعالیت کرده است.

عضو هیات موسس و هیات مدیره‌ انجمن عکاسان ایران، بنیان­گذار و سردبیر ماهنامه‌ «دوربین عکاسی»، مدیر مسئول و عضو شورای سردبیری فصلنامه‌ «عکسنامه»، سردبیر ماهنامه‌ «عکس»، سردبیر فصلنامه‌ «کاوش»، بنیان­گذار و دبیر جشنواره‌ عکس «کودک» کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، دبیر دوسالانه‌ عکس ایران (موزه‌ هنرهای معاصر تهران در سه دوره ۱۳۸۷، ۱۳۸۹ و ۱۳۹۳) و عضو کارگروه واژه‌گزینی عکاسی فرهنگستان زبان و ادب فارسی، بخشی از فعالیت‌ها و مسئولیت‌های این هنرمند و استاد برجسته عکاسی است.

فرهاد سلیمانی

سلیمانی متولد ۱۳۴۳ در شهر تهران است. وی تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه هنر تهران به پایان رساند و در ادامه عضو هیات علمی و مدیر گروه عکاسی دانشگاه هنر تهران، نایب رئیس انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران در سال­های ۷۹ و ۸۰، عضو هیات موسس انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس در سال ۱۳۸۰ و سابقه عکاسی مطبوعاتی از سال ۶۸ تا ۸۰ را در کارنامه هنری و حرفه‌ای خود ثبت کرد.

این مدرس عکاسی، پنج دوره جشنواره تجسمی جوانان کشور در شهرهای نیشابور، سنندج، اردبیل، کرمان و تهران را برگزار کرده و برگزاری کارگاه‌های عکاسی خارج از کشور به ترتیب دو دوره در شهر بیروت کشور لبنان و یک دوره در شهر نجف کشور عراق در کارنامه خود دارد؛ همچنین کارگاه مشترک بین دانشگاه هنر تهران و دانشگاه هنر دورتموند را در ایران و آلمان برگزار کرده است.

سلیمانی داور بیش از ۱۰۰ دوره جشنواره عکاسی بوده و نظارت بر تولید و انتشار بیست‌وهفت عنوان کتاب در حوزه عکاسی جنگ، انقلاب و دفاع مقدس را برعهده داشته است.

مجید ناگهی

مجید ناگهی متولد سال ۱۳۴۹ در شهر تهران است. او فارغ‌التحصیل رشته علوم ارتباطات در مقطع کارشناسی است و در سال ۱۳۶۹ به صورت حرفه‌ای وارد عرصه عکاسی شد.

ناگهی از اعضای اصلی کمیته تاسیس خانه عکاسان ایران در سال ۱۳۷۳ است و در سال ۱۳۸۰ و ۱۳۸۱ عکاس اعزامی مناسک حج از طرف سازمان حج و زیارت بود و نمایشگاه انفرادی عکس او با عنوان «حج» در خانه عکاسان ایران در سال ۱۳۸۳ به عنوان برترین نمایشگاه انتخاب شد.

ناگهی تجربه تدریس در دانشگاه هنر اصفهان، دانشگاه سوره، دانشکده خبر تهران و چندین دانشکده علمی کاربردی، عضو ستاد اصلی جشنواره بین‌المللی عکس سوره، مدیر نمایشگاه‌ها، معاون فرهنگی و مدیر روابط عمومی خانه عکاسان ایران، عضو تیم بانک اطلاعاتی بناهای تاریخی پژوهشگاه فرهنگ و هنر، دبیر نمایشگاه «آینه حضور» موزه هنرهای معاصر فلسطین، عضو هیات مدیره انجمن عکاسان ایران، عضو هیات مدیره انجمن عکاسان میراث فرهنگی، دبیر چهارمین و هفتمین دوره همایش ده روز با عکاسان ایران و داوری بیش از ۱۰۰ مسابقه و جشنواره عکس ملی و منطقه ای را در کارنامه خود دارد.

برگزاری نمایشگاه گروهی «انسان از نگاه چهار» و انفرادی «حج» «رضوی» و اولین و دومین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، بخش ویژه استادان هنر موزه هنرهای معاصر سال‌های ۱۳۸۷ و ۱۳۸۸، بخشی از فعالیت‌های هنری اوست.

مهدی وثوق‌نیا

وثوق‌نیا، عکاس مستند و فارغ التحصیل کارشناسی عکاسی از دانشگاه آزاد هنر و معماری تهران است.

عکاسی را از سال ۱۳۶۷ با کلاس‌های آزاد انجمن سینمای جوانان ایران فرا گرفت و از ابتدای شروع کارش در تجربه زیستن در دوران تغییرات اجتماعی ایران نگاه‌اش معطوف به عکاسی مستند شد و در ادامه بالغ بر سه دهه به واکاوی مناظر شهری ایران پرداخته است.

وی طی سال‌های ۱۳۷۰ تا ۱۳۸۲ جوایز زیادی در زمینه عکاسی مستند از چندین جشنواره داخلی و بین‌المللی از آن خود کرد و در نمایشگاه‌هاى متعددى در داخل و خارج از ایران شرکت داشته که حاصل آن تاکنون ۱۱ نمایشگاه انفرادی و بیش از ۵۰ نمایشگاه گروهی است.

سعید پوراسماعیلی

پوراسماعیلی، دانش‌­آموخته فیلم‌برداری سینما از دانشگاه هنر تهران، در سال‌های فعالیت حرفه‌ای و هنری خود، به عنوان عکاس، فیلم‌بردار، فیلم‌­ساز و مدرس دانشگاه مطرح بوده است.

وی که جوایز سینمایی متعددی را از جشنواره‌­های فیلم دریافت کرده، در حال حاضر معاون آموزش و پژوهش انجمن سینمای جوانان ایران، عضو انجمن فیلم‌برداران سینمای ایران و عضو هیات موسس و داور آکادمی «ایسفا» است و  داوری فیلم و عکس جشنواره­‌های داخلی و بین‌المللی، برگزاری کارگاه‌های عکاسی، فیلم‌برداری و نورپردازی و تالیف مقاله‌ها و جزوه‌های آموزشی و علمی در حوزه عکاسی و سینما را در کارنامه خود دارد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *