فراخوان سومین نمایشگاه عکس «ایران من» منتشر شد

به نقل از روابط‌عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، سومین نمایشگاه و فروشگاه عکس «ایران من» با هدف ایجاد بستر مناسب برای رشد و تعالی عکاسان جوان، معرفی جاذبه‌های گردشگری و ظرفیت‌های فرهنگی و هنری ایران، ایجاد زمینه ارتباط و تعامل عکاسان و فراهم کردن بستر انتقال تجربه، فراهم آوردن امکان فروش آثار هنرمندان عکاس در جهت حمایت از عکاسان و بازنمایی طبیعت زیبای ایران، همزمان با برگزاری چهلمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران برگزار خواهد شد.

این نمایشگاه که با تکیه بر محورهای آداب و رسوم و فرهنگ‌های اقوام ایران اسلامی، ظرفیت‌های گردشگری و جاذبه‌های میراث فرهنگی کشور و طبیعت زیبای ایران برگزار می‌شود، همراه با فروشگاه خواهد بود و امکان فروش آثار عکاسان حاضر در سومین نمایشگاه «ایران من» به دو صورت چاپی و دیجیتال، فراهم است.

علاقه‌مندان می‌توانند تا حداکثر تا ۱۰ مردادماه ۱۴۰۲ نسبت به ثبت نام و ارسال آثار خود اقدام کنند.

بازار عکس «ایران من» به صورت انحصاری و در محل جشنواره در تاریخ ۲۷ مهر تا ۲ آبان ۱۴۰۲ برگزار می‌شود؛ تمامی عکس‌های بازار توسط هیأت داوران مورد داوری قرار خواهد گرفت و آثار برتر در ایام برگزاری چهلمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران معرفی خواهند شد.

فراخوان سومین نمایشگاه و بازار عکس «ایران من» عبارتند از:

اهداف:

 • ایجاد بستر مناسب برای رشد و تعالی عکاسان جوان
 • معرفی جاذبه‌های گردشگری و ظرفیت‌های فرهنگی و هنری ایران
 • ایجاد زمینه ارتباط و تعامل عکاسان و فراهم کردن بستر انتقال تجربه
 • فراهم آوردن امکان فروش آثار هنرمندان عکاس در جهت حمایت از عکاسان
 • بازنمایی طبیعت زیبای ایران

محورهای نمایشگاه:

 • طبیعت زیبای ایران
 • آداب و رسوم و فرهنگ اقوام ایرانی
 • جاذبه‌های گردشگری و میراث فرهنگی کشور

شرایط ارسال اثر:

علاقه‌مندان به شرکت در نمایشگاه و بازار عکس «ایران من» با توجه شرایط ذیل، می‌توانند آثار خود را از طریق سامانه جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران festival.iycs.ir/fa بارگذاری نمایند.

۱- کلیه هنرمندان عکاس و علاقه‌مندان اعم از آماتور و حرفه‌ای می‌توانند در این مسابقه شرکت کنند، شرکت در این مسابقه برای همه آزاد و رایگان است. شرکت‌کنندگان می‌بایست زمان و مکان عکس‌برداری و توضیحات تکمیلی را هنگام بارگذاری هر اثر در سایت اعلام نماید.

۲- برگزارکننده توصیه می‌کند از ارسال عکس‌های تکراری که درجشنواره‌ها و مسابقات عکس مشابه پیشین به نمایش درآمده خودداری فرمایند.

۳- عکس‌ها در دو بخش تک عکس و مجموعه به صورت رنگی پذیرفته می‌شود. لذا از ارسال عکس‌های سیاه و سفید خودداری فرمایید.

۴- عکس‌های ارسالی نباید دارای امضا، پاسپارتو، قاب، تاریخ، لوگو، واتر مارک، حاشیه خطی و یا هرگونه نشانه‌های تصویری دیگر باشند. عدم رعایت این مورد موجب حذف عکس خواهد گردید. در صورتیکه عکس به هر دلیلی نیاز به شرح و توضیحاتی از نظر موضوعی داشته باشد این توضیحات می‌بایست در فرم ثبت نام و بخش مربوطه هنگام بارگذاری نوشته شود. توجه داشته باشید که این توضیحات فقط از نظر موضوع عکس قابل پذیرش است.

۵- متقاضیان در بخش تک عکس می‌توانند حداکثر ۷ اثر رنگی و در بخش مجموعه، یک مجموعه حداکثر پنج عکسی متعلق به خود را با حجم حداقل ۳MB و حداکثر MB5 به طوری که قابلیت چاپ در سایز بزرگ (۷۰*۱۰۰) را داشته باشد با رعایت مقررات اعلام شده در سایت مسابقه بارگذاری نمایند.

۶ – با توجه به ماهیت جشنواره شرکت‌کنندگان تنها مجاز به تصحیح رنگ و نور عکس‌ها می‌باشند. از پذیرش عکس‌های دست کاری شده و فتومونتاژ خودداری خواهد شد و دبیرخانه در صورت تشخیص دستکاری در محتوای عکس (در هر مرحله جشنواره) نسبت به حذف اثر از جشنواره اقدام خواهد کرد.

۷- عکس‌ها می‌تواند با دوربین و یا موبایل در صورتیکه کیفیت لازم را برای چاپ در اندازه گفته شده داشته باشد گرفته شوند.

۸- شرکت‌کنندگان می‌بایست فایل آثار خود را با رعایت شرایط فوق الذکر حداکثر تا ۱۰ مردادماه ۱۴۰۲ براساس قوانین اعلام شده در سایت بارگذاری نمایند.

۹- ارسال اثر برای این مسابقه به منزله اعلام مالکیت اثر توسط ارسال کننده است. در صورت اثبات خلاف این امر، اثر در هر مرحله‌ای از مسابقه کنار گذاشته شده و موضوع اطلاع رسانی عمومی خواهد شد. عواقب قانونی، عرفی و اخلاقی و نیز پیامدهای آن به عهده شرکت‌کننده بوده و از این بابت مسئولیتی متوجه برگزارکننده نخواهد بود.

۱۰- تصمیم گیری در مورد مسائل پیش بینی نشده برعهده دبیرخانه است.

۱۱- برگزارکننده حق استفاده از آثار پذیرفته شده در این مسابقه را برای درج در کاتالوگ، پوستر و اقلام تبلیغی مرتبط و نمایش در گالری‌های سراسر کشور و در زمان‌های مختلف برای خود محفوظ می‌دارد.

۱۲- فایل‌های آثار ارسالی پذیرفته نشده عودت داده نمی‌شود و پس از داوری معدوم می‌گردد.

۱۳- اطلاعات فرم ثبت نام و عناوین آثار در تهیه مطالب انتشاراتی و نمایشگاهی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. از این رو از شرکت‌کنندگان تقاضا می‌شود اطلاعات درخواستی را با دقت و امانت ثبت نمایند. مسئولیت صحت اطلاعات آثار دریافتی بر عهده شرکت‌کننده می‌باشد.

۱۴- به راه‌یافتگان نمایشگاه به ازای هر اثر منتخب در بخش تک عکس مبلغ ده میلیون ریال و در بخش مجموعه بیست میلیون ریال به همراه گواهی شرکت از سوی دبیرخانه اهدا می‌گردد.

۱۵- ارسال اثر برای این مسابقه به منزله قبول کلیه مقررات ذکر شده از سوی شرکت‌کنندگان می‌باشد.

۱۶- در صورت تمایل به فروش اثر در بازار، گزینه مربوطه را علامت بزنید. در غیر این صورت دبیرخانه نسبت به عرضه عکس اقدام نکرده و صرفاً نسبت به نمایش آن (در صورت انتخاب توسط هیئت انتخاب) اقدام خواهد نمود.

۱۷- در صورت راهیابی اثر در بازار عکس، از جانب دبیرخانه به عکاس ایمیل ارسال خواهد شد و عکاس ملزم به تعیین مبلغ پایه فروش عکس و ارسال اصل فایل است.

۱۸- قیمت پایه فروش هر قاب عکس نمایشگاه بر اساس مبلغی است که عکاس اعلام نموده و دبیرخانه صرفاً بابت هزینه چاپ و شاسی و سایر هزینه‌ها به میزان ۲۰ درصد از مبلغ فروش اثر را کسر خواهد نمود و مابقی (۸۰ درصد) مبلغ فروش به حساب عکاس واریز خواهد شد.

۱۹- فروش اثر بر اساس پایه قیمت اعلام شده توسط عکاس انجام خواهد گرفت و فرم مزایده در اختیار متقاضیان قرار داده شده و متقاضی بر روی برگه نسبت به تعیین مبلغ مزایده اقدام خواهد کرد. در پایان مهلت نمایشگاه، عکس به متقاضی که بیشترین مبلغ را بر اساس فرم مزایده پیشنهاد داده باشد اختصاص خواهد یافت. نحوه انجام مزایده متعاقباً اعلام خواهد شد.

۲۰- حق فروش صرفاً به همان تک قاب عکس تعلق خواهد گرفت و خریدارِ اثر، حق تکثیر و فروش عکس را ندارد.

۲۱- حفظ حریم شخصی در اولویت آژانس عکس ایران است و مسئولیت درج چهره افراد، لوگوهای اختصاصی و هرچیزی که در مالکیت غیر عکاس باشد و درعکس‌های ارسالی مشهود باشد به عهده شخص عکاس بوده و دبیرخانه مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت.

۲۲- دبیرخانه حق نمایش عکس‌ها را در نمایشگاه‌های متعلق جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران و نیز دفاتر انجمن سینمای جوانان ایران را دارد.

۲۳- دبیرخانه حق چاپ عکس‌ها در کتاب جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران را دارد.

۲۴- در صورت تصمیم آژانس عکس ایران مبنی بر چاپ و فروش کتاب عکس و یا نشریات دیجیتال (به جز کتاب عکس جشنواره که جزو موارد غیر انتفاعی محسوس می‌گردد)، مراتب از طریق ایمیل به اطلاع صاحب اثر خواهد رسید و مبلغ حق تکثیر عکس (بر اساس فاکتورهایی نظیر تیراژ و غیره) به عکاس اعلام خواهد شد.

۲۵- تبلیغ مستقیم و یا غیرمستقیم کالا و خدمات در عکس ممنوع بوده باعث حذف اثر از این بازار خواهد شد.

نحوه برگزاری جشنواره و بازار:

بازار عکس «ایران من» به صورت انحصاری و در محل جشنواره در تاریخ ۲۷ مهر تا ۲ آبان ۱۴۰۲ برگزار می‌شود. تمامی عکس‌های بازار توسط هیئت داوران مورد داوری قرار خواهد گرفت و آثار برتر در ایام برگزاری چهلمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران معرفی خواهند شد.

جوایز جشنواره عکس ایران من:

 • بخش تک‌عکس:
 • عکس برتر جشنواره: تندیس جشنواره به همراه مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال جایزه نقدی
 • عکس دوم جشنواره: لوح جشنواره به همراه مبلغ ۱۲۰ میلیون ریال جایزه نقدی
 • عکس سوم جشنواره: لوح جشنواره به همراه مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال جایزه نقدی
 • بخش مجموعه عکس:
 • مجموعه عکس جشنواره: تندیس جشنواره به همراه مبلغ ۱۸۰ میلیون ریال جایزه نقدی

چهلمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران ۲۷ مهر تا ۲ آبان‌ماه ۱۴۰۲ به دبیری مهدی آذرپندار برگزار خواهد شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *