«مهدی قربان‌پور» دبیر جشنواره بین‌المللی فیلم کیش شد

طی حکمی از سوی سعید پورعلی معاون فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش، مهدی قربان‌پور به عنوان دبیر پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کیش منصوب شد.

در متن حکم پورعلی خطاب به قربانپور آمده است: نظر به تجربیات و سوابق ارزنده جنابعالی به موجب این حکم به عنوان دبیر پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کیش منصوب می‌شوید.

امید است برگزاری این دوره جشنواره در گستره ملی و بین‌المللی دستاوردهایی را در راستای تامین اهداف منطقه آزاد کیش رقم زده و نتایج حاصل از این رویداد هنری علاوه بر شناسایی ظرفیت‌های فرهنگی زمینه رونق گردشگری در این منطقه را بیش از پیش فراهم کند.

مهدی قربان‌پور متولد ۱۳۵۸، مستندساز و مدیر فرهنگی است. وی تاکنون بیش از ۲۰ فیلم کوتاه و مستند ساخته است و از شاخص‌ترین آثار او می‌توان به فیلم‌های عیسای باران، آنجا که هیچکس نیست، من انرژی هسته‌ای نیستم، تنهای قصه‌های خوب، صد و نود و… اشاره کرد که در جشنواره‌هایی نظیر جشنواره فیلم آسیا تک رم، ویدیو ورکس آلمان، جشنواره ملل ابنز اتریش، اوپسالا سوئد، اوترخت هلند و جشنواره فیلم دهوک به نمایش درآمده و جوایزی نیز دریافت کرده است.

موسس و دبیری جشنواره بین‌المللی فیلم وارش، عضویت در شورای سیاست‌گذاری و امور جشنواره‌های انجمن سینمای جوانان ایران، مدیر بخش سینمای ملی پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم سبز، عضویت در شورای برگزاری اولین و دومین دوره جشنواره فیلم سلامت، مدیریت بخش تجلی اراده ملی سی‌وششمین جشنواره ملی فیلم فجر و حضور در هیات‌های انتخاب و داوری رویدادها و فستیوال‌های مختلف از دیگر سوابق هنری و فرهنگی این هنرمند است.

پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کیش با تجمیع ۲ جشنواره فیلم کوتاه «موج» و «سینمای مستند» کیش به عنوان یک رویداد هنری و سینمایی به کار خود ادامه خواهد داد.

منبع:ایرنا

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *