نامزدهای جوایز جشنواره عکس خیام معرفی شدند

دبیر جشنواره بین‌المللی عکس خیام از مشارکت ۱۳۴۰ عکاس از ۵۶ کشور در نهمین دوره جشنواره خبر داد و گفت: ارزیابی آثار این دوره با حضور داوران مطرح از ۱۰ کشور از پنج قاره انجام و نامزدهای جوایز در بخش‌های مختلف معرفی شدند.

به گزارش گیتی تصویر به نقل از روابط عمومی فیاپ در ایران، علی سامعی با اشاره به اینکه در نهمین دوره جشنواره بین‌المللی عکس خیام، مشارکت بالایی ثبت شده است، اظهار کرد: داورانی از ایران، اسپانیا، ترکیه، آفریقای جنوبی، یونان، لوکزامبورگ، آمریکا، اندونزی، عمان و استرالیا در این دوره به عنوان داور در بخش‌های مختلف حضور داشتند.

وی تصریح کرد: بر این اساس کار داوری آغاز و اسامی نامزدهای جوایز در بخش‌های مختلف نیز مشخص شد که در سایت جشنواره به نشانی www.khayyam.photo  اعلام شده است.

نماینده فیاپ در ایران اظهار کرد: نامزدهای جوایز از ۲۴ کشور ایران، آلمان، فرانسه، نروژ، هلند، ایتالیا، اسپانیا، انگلستان، استرالیا، چین، ترکیه، ایالات متحده، آرژانتین، بنگلادش، هنگ کنگ، مجارستان، هند، اندونزی، مالزی، قطر، رومانی، سنگاپور، ویتنام و ازبکستان هستند.

سامعی با بیان اینکه نهمین دوره جشنواره عکس خیام در شش بخش آزاد تک‌رنگ، آزاد رنگی، شهر، مردم، گردشگری و کووید-۱۹ برگزار شده است، افزود: اسامی برندگان ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ در آیین پایانی جشنواره اعلام خواهد شد.

بر اساس این گزارش، جشنواره بین‌المللی عکس خیام، تنها جشنواره داخلی زیر نظر فدراسیون بین‌المللی هنر عکاسی (فیاپ) و PSA است و عکس‌های راه یافته به آن ضمن ثبت در آرشیو FIAP و PSA به نام عکاس، برای دریافت القاب FIAP و PSA نیز محاسبه خواهد شد.

خیام جشنواره‌ای است که تعداد شرکت‌کنندگان خارجی آن در دوره‌های پیشین، از شرکت‌کنندگان داخلی بیشتر بود. همچنین آثار برتر دوره‌های گذشته در ۳۲ شهر و ۵ قاره از جمله در چین، پرپنیان فرانسه، لوکزامبورگ، یونان، ایتالیا، اسپانیا، آرژانتین، آفریقای جنوبی، ترکیه، عمان و چندین کشور دیگر به نمایش گذاشته شد.

در مجموع هشت دوره جشنواره بین‌المللی عکس خیام بیش از ۱۵۰ هزار قطعه عکس از هنرمندان ۷۸ کشور به دبیرخانه این جشنواره رسیده است.

نهمین جشنواره بین‌المللی عکس خیام به دبیری علی سامعی (نماینده فیاپ در ایران) و با هدف ارتقای سطح عکاسی و گفتگوی بصری میان عکاسان ایران و جهان و به منظور بزرگداشت خیام، توسط نمایندگی فیاپ در ایران (کلوپ عکس فوکوس – وابسته به مؤسسه فرهنگی هنری خانه هنر خیام) برگزار می‌شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *