• صفحه اصلی
  • >
  • خبر
  • >
  • نمایشگاه عکس ادواردبرتینسکی از دوران کرونا در تلویزیون

نمایشگاه عکس ادواردبرتینسکی از دوران کرونا در تلویزیون

نمایشگاه عکس ادواردبرتینسکی از دوران کرونا در تلویزیون
نمایشگاه عکس ادوارد برتینسکی از دوران کرونا از برنامه “نردبان” شبکه مستند پخش می شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی شبکه مستند، جدیدترین قسمت از برنامه «نردبان» مستندهای محیط زیستی ادوارد برتینسکی، عکاس برجسته کانادایی را نقد و بررسی کرده‌ است که پخش خواهد شد.

پنجاه و هشتمین قسمت از برنامه تلویزیونی «نردبان» جمعه، ۱۳ شهریورماه روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

ادوارد برتینسکی، عکاس برجسته کانادایی

این قسمت از برنامه سراغ پرونده مستندهای محیط زیستی رفته و مروری بر آثار کارگردان مشهور سینمای مستند در این حوزه دارد. نردبان این هفته آثار و تجربیات «ادوارد برتینسکی»، عکاس و مستندساز نام آشنای کانادایی را با حضور امید بلاغتی و حامد شکیبانیا نقد و بررسی کرده است.

ادوارد برتینسکی عکاس و مستندساز مشهور کانادایی است که عمده فعالیت او در حوزه آثار محیط زیستی است. از جمله آثار معروف او میتوان به Watermark (2013) و Anthropocene: The Human Epoch (2018) اشاره کرد. او در دوران همه‌گیری کرونا عکس‌های متفاوتی را در قالب یک نمایشگاه عکس به نمایش گذاشته است که در برنامه “نردبان” به نمایش در می آید.

علاوه بر این، «کارگاه تجربه» این هفته “نردبان” نیز به مستندهای محیط‌زیستی اختصاص داشته و گفت‌وگوی وزیر محیط زیست کانادا با ۳ کارگردان سینمای مستند را به تصویر کشیده است.

همچنین در بخش ثابت «نردبان» گفت‌وجوی افسانه سالاری و محمد حدادی به روی آنتن می‌رود و این دو مستندساز ضمن بررسی ویژگی‌های مستند خلاق به این سوال پاسخ می‌دهند که «آیا تدوینگر، کارگردان دوم است؟»

مروری بر هنر خاکی (آرت لند)، پیشنهاد و معرفی چند مستند با سوژه‌های محیط زیستی و بسته خبری از دیگر بخش‌های برنامه “نردبان” این هفته است.

«نردبان» مجموعه برنامه تلویزیونی شبکه مستند است که تلاش می‌کند به فیلم و عکس مستند با نگاهی تخصصی توجه کند. این برنامه با اجرای محمد (حامد) شکیبانیا، کارگردانی و تهیه‌کنندگی اصغر احمدپور و فاطمه بوربور با آیتم‌هایی مختلف جمعه‌ها ساعت ۱۸ روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *