• صفحه اصلی
  • >
  • خبر
  • >
  • کتاب عکس دیوارنوشته‌های انقلابی در تهران رونمایی شد

کتاب عکس دیوارنوشته‌های انقلابی در تهران رونمایی شد

به نقل از روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران، کتاب «دیوارها سخن می‌گویند» شامل عکس‌های امرالله فرهادی از دیوارنوشته‌ها در انقلاب در تهران سال‌های ۱۳۵۷ و ۱۳۵۸ عصر سه شنبه ۲۷ مهرماه در موزه هنرهای معاصر تهران رونمایی شد.

در مراسم رونمایی این کتاب محمود شالویی سرپرست معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت الله ایوبی دبیر کمیسیون ملی یونسکو ایران، احسان آقایی رئیس موزه هنرهای معاصر تهران، یونس شکرخواه، مجید عباسی، محسن حسینی و جمعی از چهره‌های فرهنگی و هنری حضور داشتند.

احسان آقایی رئیس موزه هنرهای معاصر تهران ضمن خیر مقدم به حاضران گفت: امیدوارم از کتاب امرالله فرهادی لذت ببرید.

یونس شکرخواه استاد ارتباطات که یادداشتی را در این کتاب نوشته است، گفت: مطمئنم که این کتاب به زودی ترجمه خواهد شد. فقط کافی است تا به دست اهلش برسد. به سهم خودم خوشحال هستم که در این کتاب نقش کوچکی داشته‌ام.

حجت الله ایوبی دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران، کتاب «دیوارها سخن می گویند» را یک اثر هنری خواند و گفت: قبل از اینکه از استاد فرهادی تجلیل کنم، باید از مرحوم بهمن بیگی تشکر کنیم که در روزگاری که آموزش وضعیت خوبی نداشت به دنبال استعدادهایی نظیر استاد فرهادی می‌گشت و ما امروز از وجود این مرد نازنین بهره‌مند هستیم.

وی بیان کرد: چقدر حسرت بخوریم که چون آموزش در اولویت نخست ما نبود، چند فرهادی در این سرزمین گوهرخیز و پهناور از دست دادیم. اگر آنها هم شناسایی می‌شدند، امروز این گنجینه ما خیلی متفاوت بود و آسمان ما ستاره‌های بیشتری می‌داشت.

مجید عباسی طراح گرافیک نیز اظهار کرد: خیلی خوشحالم بگویم که سال‌ها پیش با این پروژه آشنا شدم. پیشنهاد این کتاب را دادم و امرالله فرهادی با استقبال تمام کتاب را از انتخاب تصاویر تا جزئی‌ترین کارها برعهده من گذاشت.

محمود شالویی سرپرست معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه مراسم گفت: امرالله فرهادی کار بسیار ارزشمند و ماندگاری کرده که بخش مهمی از تاریخ معنوی این ملت است. به جناب فرهادی تبریک می گویم و برایشان آرزوی موفقیت دارم. امیدوارم زمینه فعالیت‌هایی از این دست بیشتر فراهم شود.

امرالله فرهادی در پایان این مراسم عنوان کرد: احساس می‌کنم تا به امروز درک درستی از خوشبختی داشته‌ام چون همیشه نصیب من انسان‌های والایی بودند که از بنده کوچک به این صورت صحبت می‌کنند و واقعاً از شما ممنون هستم. خوشبختیِ دیگر من به خانواده‌ام برمی‌گردد که بعد از فاجعه کرونا که تا نزدیک به مرگ رفتم، همچنان نگهدار من هستند. این کتاب منتشر نمی‌شد مگر به لطف مجید عباسی دقیق که گاهی اوقات می‌ترسیدم با این همه دقت با او کار کنم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *